Karaj, Shahid Beheshti St., between Jahanshahr and Kasra, Negin Alborz Tower, 3rd floor, Unit 2 026-3448-6940

درباره آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم

آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم

آزمایش ژنتیک پارس ژنوم در سال 1391 با هدف ایجاد دسترسی شهروندان استان البرز به امکانات تشخیص بروز در زمینه های مختلف و رو به گسترش دانش ژنتیک پزشکی و ارائه سرویس های تشخیص ژنتیکی در کرج راه اندازی شد.

رسیدن به بالاترین سطح کیفی در حد استانداردهای بین المللی و ارائه جواب در کوتاه ترین زمان ممکن (که بخصوص در موارد تشخیص پیش از تولد، به لحاظ محدود بودن فرصت سقط جنین های مبتلا به نقائص ژنتیکی، حیاتی می باشد)، از اهدافی است که از آزمایشگاه پارس ژنوم توانسته با تلاش بسیار در نیل به آن موفق باشد.

این آزمایشگاه دربردارنده پزشکی و بخش تشخیص است. این مرکز با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های تشخیصی، بروزترین تجهیزات آزمایشگاهی و کادر فنی مجرب دانش آموخته در رشته ژنتیک آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم و همکاری با کلیه مراکز درمانی-آموزشی و همکاران گرامی می باشد.

دکتر شهرام سواد، موسس و مسئول فنی این آزمایشگاه، پزشک و متخصص ژنتیک پزشکی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای تاییدیه پزشکی از کشور آمریکا (ECFMG Certification) می باشد.

ایشان همزمان، مدیریت آزمایشگاه ژنوم (بخش ژنتیک آزمایشگاه نیلو تهران) و آزمایشگاه ژنتیک بیمارستان یاس (مرکز جامع بیماری های زنان) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران را نیز عهده دار می باشند.

مفتخریم که آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم به عنوان:

  • اولین آزمایشگاه انجام دهنده آمنیوسنتز در استان البرز با امکان نمونه گیری در کنار مرکز توسط فوق تخصص زنان، تجربه انجام بیش از 52 هزار آمنیوسنتز، جز سه آزمایشگاه برتر کشور
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده آزمایشات اختصاصی ازدواج خویشاوندی در ایران
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات NIPT در استان البرز با تجربه بیش از 70 هزار آزمایش (بیشترین تعداد انجام NIPT در خاورمیانه)
  • تجربه انجام بیشترین تعداد غربالگری در ایران (در حدود یک میلیون و سیصد هزار نمونه)
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات ژنتیک پیش از تولد (PND) در استان البرز
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات ژنتیک بالینی در همه زمینه ها در استان البرز
  • اولین و تنها آزمایشگاه ژنتیک دارای تاییدیه از وزارت بهداشت برای بررسی بیماری های خونی (تالاسمی)
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات توالی یابی نسل جدید (NGS) در استان البرز
  • اولین آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی ژنتیک مولکولی و سیتوژنتیک سرطان در استان البرز

معرفی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با آزمایشگاه به صفحه اطلاعات تماس در سایت مراجعه فرمایید.