کرج، خیابان شهید بهشتی، بین جهانشهر و کسری، برج نگین البرز، طبقه 3، واحد 2 026-3448-6940

هدف از انجام مشاوره ژنتیک زوجین چیست ؟

انجام مشاوره ژنتیک و شناسایی علت بروز این معلولیت های مادرزادی می تواند در پیشگیری و ریشه کن کردن این بیماریها کمک کننده باشد. به طور کلی، عوامل متعددی در ایجاد این نقص ها موثر است، این عوامل ممکن است ژنتیکی، محیطی و یا برهم کنش هر دو آنها باشد. از فاکتورهای محیطی می توان ابتلا به بیماریهای عفونی در نوزاد و یا فاکتورهای مرتبط با مادر، مثل سن مادر، بیماری مادر، مصرف داروهای خاص دوران بارداری، عدم مصرف اسید فولیک و ... را نام برد.

مشاوره ژنتیک از افرادی که دارای اختلالات ژنتیکی هستند و یا ممکن است در معرض خطر باشند ، اطلاعات و پشتیبانی را فراهم می کند. یک مشاور ژنتیک برای بحث در مورد خطرات ژنتیکی با شما ملاقات می کند. مشاوره ممکن است برای خود یا یکی از اعضای خانواده باشد.

مشاوره ژنتیک به شما اطلاعاتی درباره چگونگی تأثیر ژنتیک بر شما یا خانواده شما می دهد. مشاور ژنتیک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی سابقه سلامت شخصی و خانوادگی شما را جمع آوری می کنند. شاور ژنتیک می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا آزمایش ژنتیکی برای شما یا بستگان شما مناسب است یا خیر

نکته : کاربر گرامی، آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم در کرج با بهره گیری از کادر پزشکی و آزمایشگاهی متخصص و با تجربه آماده ارائه خدمات به مراجعین خود می باشد، جهت دریافت اطلاعات مربوط به خدمات مشاوره ژنتیک در این مرکز با شماره 34486940 (026)  تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان بگیرید.

هدف از انجام مشاوره ژنتیک زوجین

زوجین بهتر است چه زمانی نزد مشاوره ژنتیک بروند؟

بهترین زمان برای انجام مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج است. ولی اگر زوجین در این زمان مراجعه نکرده باشند، می‌توانند با مراجعه پیش از بارداری، حین بارداری و یا پس از تولد فرزند مبتلا به اختلال ژنتیکی از مزایای این مشاوره بهره‌ مند شوند.

هدف زوجین از انجام مشاوره ژنتیک چیست ؟

  • تفهیم واقعیت ‌های پزشکی شامل ماهیت بیماری، سیر آن و درمان‌های در دسترس
  • تعیین نقش توارث در ایجاد بیماری و تعیین احتمال بروز مجدد آن
  • بررسی راه ‌های مختلف برخورد با احتمال بروز بیماری
  • ارجاع برای انجام آزمایش‌های تخصصی تشخیصی یا تعیین وضعیت ناقلی یک بیماری ژنتیکی
  • کمک به اتخاذ تصمیم مناسب با درنظر گرفتن احتمال بروز بیماری و معیارهای اخلاقی خانواده
  • کمک به اعضاء خانواده درگیر بیماری یا در معرض خطر برای رسیدن به تطابق با مسأله

در طی جلسات مشاوره ژنتیک چه اتفاقاتی می افتد؟

در جلسات مشاوره ژنتیک، درباره علت مراجعه و نگرانی فرد یا افراد مشاوره شونده درباره بروز بیماریهای ژنتیکی صحبت می شود و اطلاعاتی درباره میزان ریسک بیماری و آزمایشات ژنتیکی مورد نیاز ارائه می شود. مشاور ژنتیک سعی می کند با ارائه اطلاعات کافی در تصمیم گیری و انتخاب درست به مشاوره شونده کمک نماید. باید بدانید که ارائه اطلاعات صحیح و دقیق درباره تاریخچه پزشکی زوجین و سابقه بیماری در خانواده ها برای تخمین میزان ریسک واقعی، بسیار ضرری است و در صورت دادن اطلاعات غلط ممکن است مشاوره درستی صورت نگیرد.

توجه : اگر میخواهید مشاوره ژنتیک انجام دهید کافیست با شماره 34486940 (026) تماس بگیرید یا برای کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک مشاوره ژنتیک کلیک کنید.