کرج، خیابان شهید بهشتی، بین جهانشهر و کسری، برج نگین البرز، طبقه 3، واحد 2 026-3448-6940

آیا قرمزی چشم از ویروس کرونا است یا از آلرژی؟

اگر دچار خارش ، قرمزی و آبریزش چشم هستید ، احتمالاً از آلرژی فصلی (یا سرماخوردگی) رنج می برید و نه ویروس COVID-19. خب ممکن است بعد از این موضوع از خودتان بپرسید چرا؟ به این دلیل که خارش چشم یا آبریزش چشم از علائم رایج ویروس کرونا نیست. همچنین ، تفاوت اساسی بین ویروس کرونا و آلرژی ها تب است. تب یکی از علائم رایج برای بیماری COVID-19 است ، در حالی که با آلرژی فصلی، تب همراه نیست.

توجه : کاربر گرامی در صورتی که تمایل به انجام آزمایش کرونا را در منزل و محل کار خود (در کرج) دارید کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

آیا قرمزی چشم از ویروس کرونا است یا از آلرژی

علائم آلرژی در برابر ویروس کرونا

دکتر گری استیون ، متخصص آلرژی در میلواکی که در هیئت مدیره کالج آلرژی ، آسم و ایمونولوژی آمریکا فعالیت می کند ، به وب سایت AARP گفت که اگر احساس خوبی ندارید باید مواردی را که باعث بدتر شدن علائم می شوند ، پیگیری کنید.

استیون می گوید: "اگر وقتی در خانه هستید خوب هستید و پنجره ها بسته است ، اما در یک روز خشک و باد بیرون می روید و سر خود را عطسه می کنید ، بله ، این یک آلرژی است."

بنیاد آسم و آلرژی آمریکا به ما یادآوری می کند که علائم معمول COVID-19 تب ، سرفه (معمولاً خشک) ، تنگی نفس و خستگی است.

علائم ویروس کرونا (که رواج کمتری دارند) عبارتند از:

  • گرفتگی یا آبریزش بینی
  • گلو درد
  • سردرد
  • اسهال یا حالت تهوع

دکتر جان کوهن ، استاد آلرژی ، اظهار داشت: "بسیاری از علائم اولیه COVID-19 مانند سایر بیماری ها و آلرژی ها است که می تواند تشخیص علائم ویروس کرونا از آلرژی های معمولی را به ویژه در این زمان از سال [بهار] دشوار کند." و ایمونولوژی در دانشگاه جفرسون در فیلادلفیا ، به وب سایت بهداشت جفرسون گفت.

ویروس کرونا ، آلرژی و ورم ملتحمه

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی منتشر شده توسط آکادمی چشم پزشکی آمریکا (AAO) ، چشم صورتی که به آن ورم ملتحمه نیز گفته می شود ، فقط در 1٪ تا 3٪ موارد COVID-19 ایجاد می شود. اما موارد مختلفی از جمله آلرژی می تواند باعث ایجاد صورتی چشم شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید ، اگر ویروسی مانند ویروسی که می تواند منجر به COVID-19 شود ، باعث چشم صورتی می شود ، این بیماری معمولاً از یک چشم شروع می شود و ممکن است ظرف چند روز به چشم دیگر منتقل شود. همچنین ، ترشحات از چشم به طور معمول آبکی است ، غلیظ نیست.

طبق CDC آلرژی همچنین می تواند باعث التهاب ملتحمه شود ، اما علائم ورم ملتحمه آلرژیک تا حدودی با علائم ورم ملتحمه ویروسی متفاوت است. التهاب ملتحمه آلرژیک به طور معمول در هر دو چشم مشاهده می شود و می تواند باعث خارش ، پارگی و تورم در چشم شود.

ورم ملتحمه از طریق معاینه چشم جامع تشخیص داده می شود که می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • بررسی علائم
  • اندازه گیری برای تعیین اینکه آیا بینایی شما آسیب دیده است
  • ارزیابی ملتحمه و بافت خارجی چشم شما
  • ارزیابی قسمت داخلی چشمان شما

قرمزی چشم در بیماران COVID-19 در خانه سالمندان سیاتل

این احتمال وجود دارد که قرمزی چشم های غیر مرتبط با ورم ملتحمه نیز از علائم COVID-19 باشد اما نمی توان آن را به عنوان علائم اصلی داشتن کرونا در نظر گرفت.

یک پرستار در مرکز مراقبت از زندگی در کرکلند ، واشنگتن ، به CNN گفت او و دیگر همکارانش متوجه شده اند که آنچه به نظر می رسد "سایه چشم قرمز" در خارج از چشم است ، در میان بیماران مبتلا به COVID-19 شیوع دارد. عوارض ناشی از این بیماری باعث کشته شدن بیش از دوازده نفر از افراد مرتبط با خانه سالمندان شد.

آکادمی چشم پزشکی آمریکا گزارش CNN را در هشدار مارس 2020 به اعضای خود ذکر کرد. با این حال ، رابطه قطعی بین این قرمزی چشم و COVID-19 ثابت نشده است.

دکتر جوشوا باروکاس ، استادیار گروه پزشکی ، "قرمزی چشم به تنهایی برای تشخیص عفونت ویروس کرونا کافی نیست ، اما ممکن است س questionsالات غربالگری دیگری مانند تب ، سرفه ، تنگی نفس و قرار گرفتن در معرض یک فرد شناخته شده آلوده به COVID را تحریک کند." پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ، به نیوزویک گفت.

قرمزی چشم می تواند ناشی از عفونت یا آلرژی باشد. همچنین ، ممکن است کسی مبتلا به COVID-19 باشد و به ویروس دیگری مبتلا شود که باعث قرمزی چشم شود.

دکتر شان تی اولیاری ، استادیار دانشکده اطفال در پردیس پزشکی دانشگاه کلرادو دنور آنشوتز اضافه کرد: "از نظر من ، هیچ گزارشی از قرمزی چشم یا ورم ملتحمه به عنوان اولین علامت یا تنها علامت COVID-19 گزارش نشده است." ، در گزارش نیوزویک.

وی افزود: "تشخیص صحیح کمی مشکل است زیرا افراد آلوده از نظر شدت بیماری بسیار متفاوت هستند." و طبق آکادمی آلرژی و ایمنی شناسی بالینی اروپا ، در حالی که بسیاری از علائم COVID-19 و آلرژی ها با هم تداخل ندارند ، اما آلرژی ها نیز یک عامل خطر برای عفونت ویروس کرونا نیستند.