کرونای امیکرون چیست؟

رشد چشمگیر مورد ابتلای روزانه از زمان  شناسایی سویه امیکرون بیانگر اولین و شاید مهمترین خصوصیت این سویه جهش یافته جدید یعنی قدرت انتقال بسیار بالاتر نسبت به سویه های جهش یافته سابق میباشد به شکلی که از زمان شناسایی آن در ماه های اخیر، شاهد هستیم که تا 98 درصد موارد ابتلا به بیماری کووید  19 مرتبط با سویه اومیکرون میباشد .

امیکرون در مقایسه با سایر سویه های جهش یافته چه علائمی ایجاد میکند؟

بررسی های صورت گرفته نشان میدهد، از لحاظ ایجاد علائم بیماری سویه امیکرون علائم خفیف تری ایجاد می نماید و بصورت عمده دستگاه تنفسی فوقانی رو تحت تاثیر قرار میدهد.

مقایسه امیکرون با دلتا:

مقایسه امیکرون با دلتا نشان میدهد که برای فرد مبتلا به سویه امیکرون نسبت به سویه دلتا، خطر بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه  به میزان 74 درصد و  خطر مرگ به میزان 91 درصد  کمتر است. بنابراین شاهد میزان خطر کمتری نسبت به سویه دلتا هستیم ولی نباید فراموش کرد با توجه به شدت انتقال بالاتر سویه امیکرون، میتوان شاهد افزایش چشمگیر موارد بستری عادی در بیمارستان ها بود.

آیا واکسن ها در برابر امیکرون موثر هستند؟

پاسخ مثبت است. به وضوح تزریق واکسن ها تاثیر ملموسی در کاهش شدت بیماری دارند و به میزان چشمگیری از بستری در بیمارستان و مرگ و میر احتمالی ناشی از ویروس جلوگیری می کنند. بنابراین با اطمینان میتوان گفت واکسیناسیون کامل در افراد سبب میشود که از عفونت های ناشی از سویه امیکرون در امان باشند.

آیا درمان های شناخته شده در زمینه کووید 19 در سویه امیکرون نیز قابل اتکا هستند؟

بررسی های صورت گرفته توسط دانشمندان در زمینه تغییرات ژنتیکی صورت گرفته در سویه اومیکرون و بررسی مقایسه ای روش های درمانی شناخته شده بیماری کووید 19،  بیانگر این مطلب است که میتوان به روش درمان فعلی بیماری اطمینان کرد و در مورد بیماری حاصل از امیکرون نیز از آنها استفاده کرد.

آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم آماده خدمت رسانی و تشخیص تست کرونا (امیکرون)، نمونه گیری در منزل و محل کار با بالاترین دقت و سرعت در جوابدهی به شما عزیزان میباشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا