تشخیص HPV

آزمایش HPV می تواند برای زنان با آزمایش پاپ (که به عنوان تست پاپ اسمیر شناخته می شود) انجام شود، که یک آزمایش غربالگری برای سرطان دهانه رحم است. آزمایش HPV  می تواند وجود HPV را تعیین کند. در صورت وجود ویروس، آزمایش می تواند تعیین کند که HPV از نوع کم خطر است یا از نوع پرخطر.

اگر آزمایش پاپ یک فرد سلول های غیر طبیعی را نشان دهد، آزمایش HPV برای ارزیابی خطر ابتلا به بیماری های جدی تر، از جمله سرطان دهانه رحم انجام می شود.

اگر آزمایش شما نشان می دهد HPV دارید، به این معنی نیست که به سرطان دهانه رحم مبتلا خواهید شد. این بدان معناست که شما ممکن است در آینده به سرطان دهانه رحم مبتلا شوید، به خصوص اگر نوع HPV پرخطر داشته باشید. پزشک  منخصص نتایج شما بررسی می کند و در مورد گزینه های درمان یا نظارت بحث می کند.

آزمایش DNA بر روی سلولهای دهانه رحم می تواند سویه های HPV مرتبط با سرطان های دستگاه تناسلی را تشخیص دهد.

پیشگیری

برای کاهش احتمال ابتلا به HPV می توانید چندین کار انجام دهید:

  • واکسن بزنید

 واکسن HPV بی خطر و موثر است و در گروه های سنی توصیه شده می تواند از بیماری ها (از جمله سرطان ها) ناشی از HPV محافظت کند.

 CDC واکسیناسیون HPV را در سن 11 یا 12 سالگی (یا می تواند از 9 سالگی شروع شود) و برای همه افراد از 26 سال به بعد، اگر قبلا واکسینه نشده است، توصیه می کند.

  • غربالگری کنید

غربالگری روتین برای خانم های 21 تا 65 ساله می تواند از سرطان دهانه رحم جلوگیری کند.

برای غربالگری سرطان دهانه رحم با متخصص زنان خود وقت بگیرید. شما باید از 21 سالگی غربالگری را شروع کنید و تا 65 سالگی ادامه دهید.

اگر HPV دارید، به این معنی نیست که به سرطان دهانه رحم مبتلا خواهید شد.

  • از کاندوم استفاده کنید

در هر زمان رابطه جنسی از کاندوم لاتکس به روش صحیح استفاده کنید. این می تواند شانس ابتلا به HPV را کاهش دهد. اما HPV می تواند مناطقی را که تحت پوشش کاندوم قرار ندارند آلوده کند. بنابراین کاندوم ممکن است به طور کامل از ابتلا به HPV محافظت نکند.

آزمایشکاه ژنتیک پارس ژنوم مفتخر است اعلام کند که این تست تشخیصی را در کمترین زمان ممکن انجام میدهد.

تهیه کننده: متین فکری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا