تعهدات بیمه‌ها در قبال بیماران مبتلا به کووید-19

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور اقدامات مشخصی در زمینه پوشش بیمه‌ای در جهت انجام این تست صورت گرفته است. اولین اقدام این است که هزینه بیماری کرونا تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته است و هزینه درمان افراد مبتلا به کرونا که تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان هستند توسط شرکت‌های بیمه‎‌ای پرداخت می‌شود.

بنابراین افراد مبتلا که به بیمارستان، واحدهای درمانی و پاراکلینیک‌ها مراجعه می‌کنند، می‌توانند بر اساس اسناد هزینه انجام شده را از شرکت بیمه دریافت کنند.

بنا بر اعلام رئیس کل بیمه مرکزی تست کرونا در شرایطی که متخصص ریه و عفونی انجام آن را تشخیص بدهند و لازم بدانند به عنوان هزینه‌ی قابل قبول در شرکت‌های بیمه تلقی می‌شود و شرکت‌ها موظف به پرداخت هزینه آن هستند.

در مورد بیمه‌های پایه نیز می‌توان اشاره کرد که:

  • بیمه تامین اجتماعی انجام این تست را در مراکز معتبر و اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی منوط به داشتن نسخه از طرف پزشک عمومی مراکز بهداشت مجاز اعلام کرده است.
  • بیمه خدمات درمانی تنها مراکز بیمارستانی دولتی را مجاز به انجام این تست با پوشش بیمه‌ای اعلام کرده است.
  • بیمه نیروهای مسلح نیز به دو حالت هزینه‌های انجام این تست را به بیمه شدگان خود در تعهد دارد. بیمه شده هزینه را به صورت آزاد در مرکز پاراکلینیکی می‌پردازد و اسناد را برای برگشت هزینه به دفاتر مربوطه ارجاع می‌دهد و یا در مراکز پاراکلینیکی طرف قرارداد تست صورت می‌گیرد که از ابتدا با مراجع هزینه به شکل بیمه‌ای محاسبه می‌شود.

با جمع بندی مباحث فوق می‌توان گفت تمام سعی مدیران در عرصه بیمه و بیمه‌ گری بر این است که بیمه شدگان علاوه بر خسارات جسمی که بر اثر بیماری متحمل می‌شوند، تحت خسارت مالی قرار نگیرند.

آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم با کلیه بیمه‌های پایه اعم از (تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و…) در چهارچوب دستورالعمل‌های بیمه قرار داد دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا