هر آنچه که باید درباره آزمایش ژنتیک پدر فرزندی بدانید!

آزمایش ژنتیک پدر فرزندی دقیق ترین نوع آزمایش برای تعیین رابطه بیولوژیک پدر فرضی و فرزند می باشد، این آزمایش به نام های دیگر آزمایش والد-فرزندی، آزمایش پدربودگی و تعیین هویت نیز مشهور می باشد.

ماده ژنتیکی (DNA) در تمامی سلول های بدن فرد وجود دارد و به استثنای چند قلوهای یکسان، تمامی آدم ها از نظر ماده ژنتیکی (DNA) منحصربفرد می باشند. هر فرد نیمی از ماده ژنتیکی (DNA) خود را از مادر بیولوژیک و نیمی دیگر را از پدر بیولوژیک خود به ارث می برد و دارای 50% شباهت با هر یک از والدین خود می باشد.

در آزمایش ژنتیک پدر فرزندی، تطابق تعدادی از مارکرهای ژنتیکی (توالی های تکرار شونده کوتاه یا STR) بین پدر فرضی و فرزند مورد مقایسه قرار می گیرد، با توجه به نتیجه حاصل از بررسی تطابق این مارکرهای ژنتیکی، می توان رابطه پدر فرزندی را با دقت 99.9% تایید و یا رد کرد.

آیا می توان آزمایش پدر فرزندی را در دوران بارداری انجام داد؟

بله، در دوران بارداری می توان با کمک روش های CVS و آمنیوسنتز، DNA جفت و یا جنین را استخراج کرد و با DNA پدر مورد مقایسه قرار داد و با آنالیز مارکرهای ژنتیکی، رابطه پدر فرزندی بیولوژیک را تعیین نمود.

از دیگر کاربردهای این آزمایش، تعیین هویت است که به طور گسترده در پزشکی قانونی، پلیس جنایی و در سوانحی نظیر سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره بکار می رود.

آزمایش ژنتیک پدر فرزندی با بکارگیری روش استاندارد، در آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم انجام  می شود و نتیجه آزمایش در کمترین زمان ممکن (کمتر از یک هفته) به مراجعین محترم تحویل داده می شود.

آزمایش ژنتیک پدر فرزندی با بکارگیری روش استاندارد، در آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم انجام  می شود و نتیجه آزمایش در کمترین زمان ممکن (کمتر از یک هفته) به مراجعین محترم تحویل داده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام این آزمایش و گرفتن مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا