کودکان خردسال ممکن است بیماری کرونا را سریعتر از بقیه گروه های سنی منتقل کنند

محققان دریافته اند که کودکان کمتر از 5 سال مبتلا به کرونای خفیف تا متوسط در مقایسه با کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارای سطح بیشتری از ماده ژنتیکی ویروس کرونا در بینی خود می باشند. این یافته ها حاکی از این است که احتمال انتقال این ویروس توسط کودکان کمتر از 5 سال مشابه با دیگر گروه های سنی است.

با توجه به بسته شدن مدارس و مهدکودک ها بلافاصله بعد از پاندمی ویروس کرونا، نقش کودکان خردسال در گسترش ویروس کرونا کمتر مورد توجه قرار گرفت. طی مطالعه ای که بر روی 145 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سه رده سنی، کمتر از 5 سال، بین 5 تا 17 سال و بزرگتر از 18 سال انجام شده است، میزان ماده ژنتیکی ویروس کرونا در نمونه نازوفارکنس گرفته شده از این بیماران مورد بررسی قرار گرفته است.

این مطالعه در مجله JAMA pediatrics به چاپ رسیده، به گفته ی تیلر هالد سارژنت، نویسنده اصلی مقاله، کودکان مبتلا به کرونا در مقایسه با کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارای میزان بالاتری از ویروس کووید-19 می باشند و احتمال انتقال بیشتری را نشان می دهند. این نتایج با پیامدهای بهداشت عمومی مهمی، بویژه در بحث ایمنی بازگشایی مدارس و مهد کودک ها همراه است.

در حالی که این مطالعه، بار ویروسی بالاتری در کودکان زیر 5 سال پیدا کرده است، اما برای تایید اینکه قدرت انتقال ویروس در این گروه سنی بیشتر از گروه های سنی دیگر است یا خیر، نیاز به انجام مطالعات بیشتر داریم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن