آزمایش کرونا در کرج

برای آگاهی از ابتلای خود به ویروس کرونا، همچنین برای پروازهای خارج از کشور باید آزمایش تشخیصی PCR کرونا را انجام دهید. آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا بدون مراجعه به آزمایشگاه با نمونه گیری در منزل از وضعیت ابتلای خود به این بیماری آگاه شوید. شما می توانید با آزمایشگاه تماس حاصل نمایید، آزمایشگاه در کمترین زمان با شما تماس خواهد گرفت و هماهنگی های لازم جهت انجام نمونه گیری صورت خواهد گرفت.

تست PCR کرونا در آزمایشگاه پارس ژنوم

  • طرف قرارداد با کلیه ی ایرلاین های داخلی و خارجی (نظیر ماهان، ایران ایر، قشم، ترکیش ایر، لوفت هانزا، ایرلاین قطر، ایرلاین امارات و سایر ایرلاین های داخلی و خارجی)
  • توالی یابی کل ژنوم ویروس کرونا برای اولین بار در ایران توسط مسئول فنی آزمایشگاه (دکتر شهرام سواد)
  • طراحی آزمایش PCR دقیق با حساسیت و اختصاصیت بالا (بر اساس دانش دقیقی که درباره ژنوم ویروس کسب کرده ایم)
  • انجام نمونه گیری در منزل به منظور راحتی شما
  • انجام تست پی سی آر کرونا به روش بزاق برای اولین بار در ایران برای افرادی که تحمل انجام تست به روش سواب را ندارند.

آزمایش PCR کرونا چیست؟

اگر در حال حاضر به علت بروز علائم بیماری و یا به علت اینکه در تماس با فرد مبتلا بوده اید، نگران آلودگی خود به بیماری کووید 19 می باشید؛ بهتر است که آزمایش تشخیصی PCR را انجام دهید، آزمایش کرونا در کرج، با استفاده از سواپ از ته حلق و بینی یا روشی آسان تر( از طریق بزاق ) در آزمایشگاه پارس ژنوم انجام میشود.

برای آگاهی از وضعیت حال حاضر شما از نظر ابتلا به ویروس، آزمایش تشخیصی پی سی آر (PCR) توصیه می شود. در این موارد آزمایش آنتی بادی ممکن است به اندازه آزمایش پی سی آر کرونا دقیق نباشد. آزمایش آنتی بادی از وضعیت ابتلای فرد در گذشته خبر می دهد.

روش کار آزمایش PCR کرونا چیست؟

این آزمایش بر پایه بررسی ماده ژنتیکی ویروس کرونا (ژنوم ویروس RNA) با بکارگیری تکنیک Real-Time PCR است. نتیجه مثبت آن نشان دهنده وضعیت فعال بیماری و ابتلای فرد در زمان انجام آزمایش است. مطالعات نشان داده که نتیجه این آزمایش از زمان بروز اولین علائم بیماری تا حداکثر سومین هفته (به ندرت تا هشت هفته) از بیماری، مثبت باشد و بعد از این مدت منفی می شود. در نتیجه، با انجام این آزمایش نمی توان فهمید که فرد در گذشته به این بیماری مبتلا بوده یا خیر.

برای انجام این آزمایش، با استفاده از سواب از ترشحات ته حلق و بینی فرد توسط سواپ نمونه گرفته می شود، نمونه به آزمایشگاه منتقل می شود و ژنوم ویروس (RNA) از آن استخراج می شود. سپس با تکنیک Real-Time PCR و استفاده از پرایمر و پروب اختصاصی توالی ژنوم ویروس، وجود ویروس در نمونه مورد بررسی قرار می گیرد.

نتیجه این آزمایش به شما کمک می کند تا بدانید ناقل یا مبتلا به این بیماری هستید یا خیر. و بر اساس آن می توانید درباره قرنطینه شدن و یا قرار گرفتن در وضعیت ایزوله برای حفظ سلامت خانواده و دوستان خود تصمیم بگیرید.

آزمایش آنتی بادی چیست؟

در آزمایش آنتی بادی (آزمایش سرولوژی)، بررسی سطح آنتی بادی های تولید شده بر علیه ویروس کرونا در خون ارزیابی می گردد. بدن انسان در مبارزه با عوامل پاتوژن خارجی از جمله ویروس ها، شروع به تولید آنتی بادی در خون می نماید. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که به سیستم ایمنی در حذف ویروس از بدن کمک می نماید. شروع تولید آنتی بادی در بدن فرد مبتلا ممکن است یک تا سه هفته بعد از ابتلا باشد و قبل از این زمان، این آزمایش منفی شود. با توجه به زمان امکان شناسایی این فاکتورها در خون، نتیجه این آزمایش به ما می گوید که آیا فرد در گذشته به این بیماری مبتلا بوده یا خیر.

میزان مصونیتی که این فاکتورهای ایمنی در مقابل عفونت مجدد با ویروس کرونا ایجاد می کنند، هنوز به خوبی شناخته نشده و نمی توان بر اساس آن پیش بینی برای آینده کرد.

تست کرونا برای سفر و تشخیص تست امیکرون در آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم انجام میشود

امتیازات تست PCR در آزمایشگاه پارس ژنوم برای مسافران بین المللی:

  • توالی یابی کل ویروس کرونا به روش NGS توسط مسئول فنی آزمایشگاه (دکتر شهرام سواد)
  • دارای راند کاری جداگانه برای موارد بسیار اورژانسی 4 ساعته
  • نمونه گیری به روش بزاق جهت تست PCR کرونا برای اولین بار در ایران
  • دونسخه جواب به همراه QR-Code و مهر برجسته
  • مورد تایید تمامی ایرلاین ها و وزارت بهداشت

 

آزمایش کرونا در کرج و تمام نقاط استان البرز در منزل برای موارد مشکوک به ابتلا و همچنین آزمایش PCR کرونا برای پرواز های بین المللی در آزمایشگاه پارس ژنوم انجام میشود.

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین جهانشهر و کسری، برج نگین البرز، طبقه ٣، واحد ٣

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا