درصد بسیار پایینی از کودکان به فرم شدید و یا کشنده بیماری کرونا مبتلا می شوند

بیماری کروناویروس (COVID-19) به ویژه در افراد مسن، افراد با بیماری زمینه ای و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، می تواند شدید و کشنده باشد. کودکان و نوجوانانی که به این بیماری مبتلا می شوند، اغلب بدون علامت بوده و یا علائم خفیف تا متوسط بروز می دهند.
به تازگی، یک مطالعه جدید توسط محققان مراکز علمی در انگلستان نشان داده اند که کودکان و نوجوانان کمتر از بزرگسالان در معرض فرم شدید بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از این بیماری می باشند.
این مطالعه با هدف توصیف ویژگی های بالینی کودکان و افراد جوان بستری در بیمارستان با آزمایش کووید-19 مثبت تایید شده، در مجله علمی بریتانیا به چاپ رسیده است. همچنین در این مطالعه، محققان می خواستند عوامل مرتبط با بستری در مراقبت های ویژه، مرگ و بروز سندرم التهابی مولتی سیستم را در کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار دهند.
با وجود اینکه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها از افزایش تعداد کودکان مبتلا به این بیماری گزارش می دهند، اما نتیجه این مطالعه نشان می دهد که احتمال ابتلای آنها به فرم شدید بیماری بسیار پایین است. دراین مطالعه 651 کودک و جوان زیر 19 سال مبتلا به کووید-19 و بستری در بیمارستان مورد بررسی قرار گرفتند.
یک درصد (تنها 6 نفر) از این افراد در اثر بیماری کووید-19 در بیمارستان جان باختند، که در مقایسه با 27 درصدی که در گروه های سنی دیگر گزارش شده، رقم پایینی است. علاوه بر آن، شش کودک و نوجوانی که فوت شدند دارای بیماری زمینه ای داشتند که منجر به وخیم شدن علائم ناشی از کرونا در آنها شد.
در حدود 18 درصد از کودکان و نوجوانان بستری نیاز به دریافت مراقبت های ویژه پیدا کردند که زیر یک ماه و یا بین 10 تا 14 سال سن داشتند. مانند بزرگسالان، افراد م سن با وزن بالا و از نژاد سیاه پوستان در معرض ریسک بالاتری برای بروز علائم شدید بیماری قرار دارند.
این تیم تحقیقاتی 52 بیمار مبتلا به سندرم التهابی مولتی سیستم را شناسایی کردند که در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند. در این کودکان علائمی مانند شکم درد، اسهال، استفراغ و بثورات، علاوه بر گلودرد، درد عضلات، سردرد و خستگی مشاهده شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن