مزایای روش نمونه گیری بزاق(Saliva)

1- غیر تهاجمی بودن روش نمونه گیری بزاقی و سهولت انجام برای همه افراد و گروه‌های سنی

2- امکان نمونه‌گیری از تمام فضای انتهای حلق به دلیل سهولت ورود مایع آب مقطر در فضاهایی که نمونه‌گیری سوآپ برای آن مقدور نیست.

3-  جلوگیری از هر گونه آلودگی محیطی توسط ویروس در روش Saliva به دلیل وجود Container مخصوصی که ویال این روش نمونه‌گیری دارد. به این شکل که برخلاف روش معمول سوآپ بعد از نمونه‌گیری در محیط زنده نگهداری ویروس بنام VTM قرار می‌گیرد. هرگونه نشت VTMمنجر به آلودگی توسط ویروس احتمالی موجود در آن می‌شود. در روش Saliva نمونه‌ فرد، در صورت وجود ویروس، به ویال انتقال میابد. ضمن حفظ ژنوم ویروس، با کشتن ویروس از آلودگی محیطی در اثر نشت نمونه جلوگیری می‌کند.

4- برای تمامی گروه‌ها به خصوص اطفال به راحتی قابل انجام است. همینطور افرادی که بنا بر استرس‌ها، ترس‌ها و برخی مشکلات همکاری خوبی در زمان نمونه‌گیری سوآپ انجام نمی‌دهند، روش بسیار خوبی برای گرفتن یک نمونه با کیفیت برای تست COVID-PCR  است.

5- در تمامی افرادی که به صورت آزمایشی هر دو روش نمونه گیری سوآپ و Saliva(نمونه گیری بزاقی) در موردشان انجام شد، نتایج انطباق کامل داشته و چه بسا در موارد متعددی Saliva برتری خود را نیز نشان داد. اهمیت این موضوع زمانی برجسته تر می‌گردد که بسیاری از ناقلین خاموش که هیچ گونه علایم التهابی در گلو و حلق خود برای نمونه‌گیری سوآپ ندارند. با این روش شناسایی می‌شوند که همین امر یکی از مهمترین اهداف انجام تست COVID-PCR می‌‎باشد.

جوابدهی

آزمایشگاه پارس ژنوم تحت مدیریت جناب اقای دکتر شهرام سواد تنها متخصص انجام دهنده توالی یابی ژنومی ویروس کرونا به روش NGS در ایران می‌باشد. بالاترین کیفیت و سریعترین مدت جوابدهی تست COVID-PCR در استان البرز را با ما تجربه کنید. برای حفظ حداکثری سلامت مراجعین و عدم تداخل و شلوغی در زمان‌های نمونه‌ گیری کلیه خدمات با تعیین زمان قبلی و در کمترین زمان و بالاترین سرعت انجام میشود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا