چگونه با کار در منزل کالری بسوزانیم؟

فهرست مطالب

جاروبرقی، گردگیری، شستشو و تمیز کردن حمام برای اکثرمان جذاب نیستند. اما دانستن اینکه تمیز کردن منزل، ورزش سالمی است که می تواند به کاهش وزن تان کمک کند ممکن است به شما انگیزه دهد.
نه تنها تمرینات بدنی، بلکه هر نوع فعالیت فیزیکی می تواند موجب سوزاندن کالری و تقویت عضلات بدن شود. در واقع هر فعالیتی که باعث شود به نفس زدن بیافتید و ضربان قلبتان را بالا ببرد یک نوع تمرین بدنی محسوب می شود.
در مقاله ی زیر میزان کالری را که یک فرد 79 کیلویی با انجام روزانه ی کارهای منزل می سوزاند محاسبه کرده ایم. اگر وزن تان بیشتر است، کالری بیشتر و اگر وزن تان کمتر است نسبت به فرد 79 کیلویی با انجام فعالیت های زیر کالری کمتری می سوزانید.

کشیدن جاروبرقی چند کالری می سوزاند؟

کشیدن جاروبرقی برای نیم ساعت موجب سوزاندن تقریبا 80 کالری در یک فرد 79 کیلویی شده و به تقویت عضلات ساق پا، بازو و شکم کمک می کند. حواستان باشد بلند کردن و جا به جا کردن جاروبرقی نسبت به هل دادن آن بر روی زمین کالری بیشتری می سوزاند.

مرتب کردن و جا به جایی وسایل چند کالری می سوزاند؟

با یک ساعت مرتب کردن منزل 238 کالری و با جا به جا کردن لوازم خانه 588 کالری می سوزانید. سعی کنید در حین جا به جایی ها به بدنتان کش و قوس دهید.
انجام کارهای منزل در سلامت روان نیز موثر است. نتایج مطالعه ای که اخیرا انجام شده است نشان می دهد انجام کارهای خانه در سنین میانسالی ارتباط مستقیمی با افزایش حجم مغز به خصوص ماده خاکستری در هیپوکامپ و لوب قدامی دارد.

گردگیری و شستشو چند کالری می سوزاند؟

یک ساعت گردگیری منزل موجب سوزاندن تقریبا 159 کالری می شود. اما اگر گردگیری تان همراه با انجام فعالیت های فیزیکی سنگین مانند شستن شیشه ها باشد بین 318 تا 378 کالری در ساعت می سوزانید.

مرتب کردن تخت خواب چند کالری می سوزاند؟


مرتب کردن روزانه تخت خواب تاثیر مثبتی بر سلامت روان و شروع یک روز پر انرژی دارد. با مرتب کردن تخت تان در نیم ساعت می توانید 80 کالری بسوزانید. گرچه، از آنجائیکه این کار بیشتر از 5 دقیقه زمان نمی برد تنها 13 کالری می سوزانید.

کشیدن جارو و تی چند کالری می سوزاند؟


کشیدن تی به تقویت عضلات شانه ها و بازوها کمک می کند. همچنین به ازاء هر یک ساعت حدود 318 کالری می سوزانید. کشیدن جاروبرقی کالری کمتری می سوزاند. در واقع، یک فرد 79 کیلویی به ازاء هر یک ساعت تقریبا 159 کالری مصرف می کند.

باغبانی چند کالری می سوزاند؟


هرس، وجین و کاشت گیاهان جزء فعالیت های بدنی متوسط محسوب می شوند و به ازاء هر یک ساعت باغبانی حدود 398 کالری سوزانده می شود. طرز قرار گرفتن بدن در حین باغبانی بسیار مهم است و ممکن است موجب کمر درد شود. در صورتیکه در حین کار در باغچه روی زانو خم می شوید یک بالشتک زیر زانوهایتان بگذارید.

اتو و مرتب کردن لباس ها چند کالری می سوزاند؟


یک ساعت اتو و مرتب کردن لباس ها موجب مصرف تقریبا 159 کالری در یک فرد 79 کیلویی می شود. برای جلوگیری از آسیب به ماهیچه ها، هنگام بلند کردن سبد های سنگین لباس پاهایتان را فشار و شانه ها را ثابت نگه دارید.
نکته آخر اینکه اگر خواستید بدون ورزش وزن کم کنید کارهای منزل را انجام دهید. داشتن یک خانه و حیاط تمیز و مرتب نه تنها به تناسب اندام بلکه به سلامت روان تان کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا